Jak smażyć kotlety schabowe, by były miękkie i soczyste?

Kotlety schabowe to jedno z najbardziej popularnych w Polsce dań. Idealne na niedzielny obiad, doskonałe dla każdego. Wiele osób jednak zastanawia się, w jaki sposób usmażyć kotlety schabowe, by nie stały się twarde? Istnieje kilka sposobów, które warto znać.

Schabowy podawany jest z kością lub bez kości. Mięso smażone z kością łatwiej zachowuje swoją soczystość. Nieco trudniej jest w przypadku mięsa bez kości. Tutaj potrzeba już odrobiny wprawy, by mięso pozostałe miękkie. Istotą zachowania soczystości jest marynata. Pomijanie kroku marynowania może sprawiać, że mięso będzie twarde po usmażeniu. Marynowanie w podstawowej formie nie wymaga zastosowania dużej ilości składników- wystarczy jedynie mleko i plastry cebuli. Tak marynowane przez całą noc mięso jest odpowiednio przygotowane do smażenia.

Na twardość kotletów schabowych wpływa także tłuczenie. W przypadku schabowych, plastry mięsa powinny być cienkie. Dzięki temu szybciej się usmażą. To właśnie długotrwałe smażenie sprawia, że mięso wysycha i traci swoją soczystość.

Istotne jest także samo smażenie. Najbardziej soczyste i miękkie kotlety otrzymasz dzięki smażeniu na smalcu. Alternatywą jest również olej roślinny, zwłaszcza rzepakowy.