Jak pokroić fileta z kurczaka na soczyste kotlety?

Filet z kurczaka to jedno z najbardziej lubianych dań w polskiej kuchni. Wydawać by się mogło, że jego przyrządzenie jest proste, jednak wiele osób zastanawia się, jak pokroić fileta, by usmażyć z niego pyszne i soczyste kotlety. Postaramy się rozwiać  te wątpliwości.

Sposób krojenia mięsa ma ogromne znaczenie dla końcowego efektu. Aby pokroić fileta z kurczaka szybko i sprawnie, konieczne jest posiadanie ostrego noża i deski, najlepiej plastikowej. Drewniane deski, które tak uwielbiamy są piękne, jednak często posiadają rysy i pęknięcia, w których gromadzą się bakterie. Deski plastikowe są więc bardziej higienicznym rozwiązaniem. Nóż z kolei powinien być dobrze naostrzony i najlepiej, jeśli jest szeroki i długi.

Najwięcej trudności przysparza pokrojenia podwójnej piersi z kurczaka. Okazuje się jednak, że to naprawdę proste. Zacznij od przecięcia fileta w miejscu łączenia się dwóch jego części. Kiedy filet zostanie już podzielony na dwie części, każdą z nich przetnij poziomo na płaskie kotlety, kładąc dłoń na każdym kawałku. Jeśli filety są naprawdę duże i grube, z jednej porcji można zrobić nawet trzy kotlety. Gotowe filety możesz rozbijać przed panierowaniem lub nie, w zależności od ich grubości.

Powodzenia!