Pieczeń wołowa z letnim akcentem

Składniki: 

1,5 kg pieczeni wołowej Rol-Pek

przyprawa do mięs

2 cebule

1 ser mozzarella

pomidory suszone

2 pomidory

oliwa z oliwek

kawałek pietruszki

1 sałata lodowa

oliwki (nie są konieczne)

1 kostka rosołowa

1 szklanka gorącej wody

1-2 łyżki zasmażki

sól

olej

 

Zaczynamy oczywiście od dokładnego obmycia naszego kawałka mięsa. Gdy już je osuszymy, musimy natrzeć je bardzo dokładnie naszą przyprawą do mięsa. Następnie umieszczamy je w lodówce na czas około 30 minut.

W szklance gorącej wody rozpuszczamy kostkę rosołową. Specjalne naczynie żaroodporne przygotowujemy do pieczenia, czyli smarujemy je olejem, umieszczamy w nim nasz kawałek mięsa i podlewamy wszystko spreparowanym wcześniej bulionem. Następnie, nasze naczynie wkładamy do rozgrzanego do 180°C piekarnika i pieczemy przez ok. 1,5h. Co jakiś czas podlewamy naszym sosem.

Podczas, gdy mięso się piecze, my możemy zabrać się za nasze warzywa. Dokładnie je myjemy i przygotowujemy, a następnie przechodzimy do działania. Cebulę, pomidory oraz pietruszkę kroimy w drobne kawałki. Mozzarellę i suszone pomidory także musimy pokroić, ale te składniki kroimy w nieco większe kawałki. Następnie wrzucamy wszystko do wspólnej miski, w której powinna już czekać sałata i wszystko polewamy oliwą z oliwek, dzięki czemu nasza sałatka nabierze śródziemnomorskiego smaku. Jeśli dodajemy oliwki, to dodajemy je w całości